08. 09. 2011 | J. Rendl | 2701x | 0

Závody, tréninkZávody

Zpráva z tiskové konference před večerním PIM závodem na 5 a 10km

Zpráva z tiskové konference před večerním PIM závodem na 5 a 10km

 text: Josef Rendl

Ve čtvrtek se v krásném prostředí baru Cloud v posledním patře pražského hotelu Hilton konala tisková konference před sobotním večerním závodem. Akci moderoval známý komentátor a pravidelný spolupracovník PIM závodů pan Škorpil, jehož hlas zná snad každý televizní divák.

Mattoni proti případnému vedru

Nejprve se ujal slova ředitel závodu Tomáš Miřejovský, který upozornil na fakt, že už poněkolikáté je závod vyprodán téměř týden dopředu. Pro číslo do Expa si dojde tak úctyhodných 5400 závodníků a závodnic. Oproti minulému ročníku narostl počet tzv. firstimers (běžců, jenž poběží poprvé). Jako hlavní sponzor se po odmlce opět vrací karlovarská Matonni, což může mnohé uklidnit ohledně dostatečného množství tekutin při a po závodě. Po sobotním Nike závodě je toto jistě velmi ožehavé a diskutované téma.

Oproti minulým ročníků je tady i novinka v desetikilometrového závodu pro ženy. Těm, pro které je pětka málo, můžou zkusit dvakrát tolik. Ředitel sekretariátu ČAS pan František Fojt byl potěšen tím, že kromě celkového vítěze, kde cenné kovy a přední příčky sbírají především atleti z náhorních plošin, bude vyhlašován i nejlepší Čech a Češka, což samozřejmě vede k větší motivaci.

PR manažerka karlovarské Matonni vyjádřila vděčnost a spokojenost z toho, že logo s orlem zdobí propagační materiály této běžecké akce a že mnohým závodníkům tato pramenitá voda pomáhá v jejich maximálním sportovním výkonu. Dalším ze spíkrů se stal známý dlouhán zeleného pažitu sparťan Vráťa Lokvenc, který v současnosti působí jako vyhledávač fotbalových talentů. Vloni sice běžet chtěl, ale zapomněl si číslo doma, letos dal pražský půlmaratón, který prý hodně bolel a v sobotu si zaběhne desítku i s další hvězdou Pavlem Nedvědem (tedy pokud nezapomene číslo..). Běh byl a je pro něj zpestření fotbalového drilu, jak sám v závěru svého projevu řekl.

Guru Carlo česky

Účastníci TK byly poté svědky velké premiéry, kdy hlavní organizátor a guru PIM akcí Ital Carlo Capalo zvládl celou svou řeč v češtině, za což sklidil velký aplaus. Obsahem projevu bylo poděkování sponzorům a také všem pravidelným účastníkům, bez nichž by tyto závody nebyly vůbec možné. Také řekl, že na sobotní večer objednal ideální počasí k novým traťovým rekordům.

 V závěru konference byly slavnostně předány startovní čísla dvěma českým i mezinárodním favoritům závodu.V ženách bude favoritkou číslo jedna Marcela Lustigová, která se trochu zotavuje ze zdravotní indispozice z MS v korejském Tegu a v mužském poli to bude Milan Kocourek, který se pokusí stlačit časomíru tak, aby jeho čas začínal číslem 28..V jeho triumfu mu budou mimo jiné bránit i další Češi Kreisinger a Homoláč.

Ze zahraničních adeptů na prvenství se dostavil pan Limo z Keni, který letos na jaře upoutal svým půlmaratonským časem pod hodinu a novozélandský běžec žíjící v Keni Jake Rbertson, kterého jsme nedávno viděli na MS, jak se kvalifikoval i přes neuvěřitelné dva pády v jednom rozběhu. Brány Expa jsou otevřeny, počasí objednáno a favorité řádně nažhaveni. Takže v sobotu v půl deváté večer na viděnou na startu..

Přidat komentářKomentáře (0)


Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.