21. 06. 2011 | J. Uhl | 2047x | 0

Závody, tréninkZávody

Reportáž Petra Pechka z MS v horském maratonu

Reportáž Petra Pechka z MS v horském maratonu

text: Petr Pechek

Na MS jsem jel s cílem závod rozumě dokončit. O konkrétním umístění jsem před závodem vůbec neuvažoval. Nevěděl jsem, co od horského maratonu mám přesně čekat. Rozběhl jsem to proto ze začátku poměrně volně, abych pak měl rezervy na další části závodu.

Po startu - pořád nahorů a dolů

Po startu jsem běžel s Martinem Freiem (na obrázku), dalším českým reprezentanatem. Martin FreiKde místy ve stoupání běžel i přede mnou. Stoupání nebylo úplně souvislé, bylo přerušováno i kratšími seběhy. V některých otevřených pasážích poměrně hodně foukalo, což bylo dost nepříjemné.

V konci prvního stoupánní asi po 10km běhu se běželo v suťi po pěšině, což bylo velmi náročné. Pak hned po vrcholové občerstvovačce následoval nesmírně prudký technický seběh. Běželo se úzkou pěšinkou a muselo se skákat z kamene na kámen. To mi moc nevyhovovalo. Naštěstí, ale poměrně brzo přešel tento seběh do terénu, kde se dalo dobře tempově běžet. A tak jsem už moc neztrácel. Ba naopak jsem tam už zase získával drahocenné vteřinky.

Pak byla část seběhu i po asfaltu. A po poměrně kratším výběhu jsem seběhli do nejnižší části trati. Poté následoval hodně prudký výběh, co byla pro mě asi nejtěžší část trati...

Díky za lana

Naštěstí jsem i v tomto výběhu poměrně získával. Předběhl jsem nebo předešel alespoň 5 lidí. A předběhl mě pouze Skot, který byl dole pod Petr Pechek ilustrační fotokopcem se mnou a Švýcar, který se ke mně dotáhl zezadu. V jedné části tohoto kopce byly v lese i natažená lana, kterých jsme se přidržovali. V některých pasážích se nedalo běžet vůbec. Ale konec tohoto asi 7km stoupání byl již poměrně mírné.

Poté následoval seběh, který už nebyl tak technicky náročný jako seběh v první polovině trati. Poslední 2-3km se běželi po šotolinové cestě v poměrně lehkém terénu. Jen asi posledních 300m bylo po asfaltu. To už jsem si to užíval.

Maximální spokojenost

S výsledkem závodu jsem maximálně spokojený. Před startem jsem takové umístění nečekal. A závod vůbec se mi hodně líbil.

Profil tratě MS v horském maratonu, Podbrdo, Slovinsko, 18.6.2011
Vítěz Mitja Kosovelj ze Slovinska

Přidat komentářKomentáře (0)


Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.