11. 09. 2011 | J. Rendl | 2516x | 0

Závody, tréninkZávody

MATTONI Grand Prix Praha

MATTONI Grand Prix Praha

text: Josef Rendl

Závěrečný závod pořádaný společností Prague International Marathon spol. s r.o. („PIM“) a uzavírající letošní PIM Běžecký seriál v Praze, byl zahájen ve stínu smutných událostí leteckého neštěstí v ruské Jaroslavli, kde mimo jiné zahynuli i tři čeští hokejoví mistři světa.

Ženy na pětce

Seriál večerních závodů zahájily ženy na pětikilometrové trati, se kterou se stylem start-cíl nejlépe vypořádala Keňanka Jepleting. „Jsem velmi ráda, že jsem se tohoto závodu mohla zúčastnit. Cítila jsem únavu z cestování (Tegu-Curych-Praha), ale běželo se mi velmi dobře.“ řekla vítězka. Dojmy druhé dámy zůstaly bohužel utajeny, neboť nebyl k dispozici překladatel z etiopštiny. České zlato na pražské dlažbě vybojovala celkově osmá Petra Kamínková, která odolala náporu Marcely Lustigové. Ta však zařazuje silniční závody jen velmi zřídka. „Jsem velmi spokojená s výkonem i výsledkem. Byl to pro mě první závod po prázdninách. Je to čím dál těžší se prosadit, protože mladé běžkyně už o sobě dávají vědět. Trénuji pořád stejně tvrdě, ale cítím, že už je pomalu čas přemýšlet o konci“ řekla Petra. Příští týden ji můžeme vidět na půlmaratonu v Ústí.

Muži na desítce

V půl deváté večer za téměř letního počasí odstartoval hlavní závod, slibující tradiční souboj afrických vytrvalců. Vítěz jarního půlmaratonu Philemon Limo za to vzal hned od začátku a již na třetím kilometru si vytvořil dostatečný náskok před svými pronásledovateli. Jeho čas 27.34 je jeho osobním rekordem a zároveň i novým rekordem na pražské trati. „Díky moc, že jsem již podruhé mohl přijet sem do Prahy a zaběhnout pro mě velmi cenný čas. Nikdy neběhám po šesté hodině večerní, ale tady mi to vůbec nevadilo a běželo se mi výborně.“ Zněly bezprostřední dojmy vítěze.

Druhý v pořadí Henry Chirchir zaostal za Limem přesně o jednu minutu. Před startem favorizovaný nejlepší z českých běžců Milan Kocourek, který minulý měsíc trénoval ve vyšších nadmořských výškách v Itálii, doběhl svou první silniční desítku ve velmi kvalitním čase pod 30minut a druhému Kreisigerovi nadělil něco přes minutu. „Jsem spokojen se svým výkonem. Trochu mi vadilo běžet v úvodu za vedoucím vozem, který osvětloval dlažbu tak, že se leskla a bylo těžké poznat, jestli tam není nějaká nerovnost, ale jinak to byl velmi dobře uspořádaný závod.“ řekl trochu unavený, ale spokojený Kocourek.

Manažerka elitních běžců paní Jana Moberly zářila také spokojeností z konkurence na startu. Podle svých slov se těší na další běžecký souboj příští týden na půlmaratonu v Ústí, kam přijedou i všichni tři nejlepší z tohoto závodu.

Přidat komentářKomentáře (0)


Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.