30. 05. 2011 | J. Uhl | 3748x | 0

Závody, tréninkZávody

Horský běh na Lysou horu

Horský běh na Lysou horu

text: Martin Frei

V sobotu 28.5.20011 se konal běh na Lysou horu, který byl součástí kvalifikace na vrchařské ME v turecké Burse (9. července 2011). Martin Frei, pátý v konečném pořadí v kategorii mužů popisuje průběh  tohoto běžeckého závodu.

Do závodu jsem šel namotivován a s ambicemi kvalifikovat se na ME. Pevně  jsem věřil, že se to povede.Startovalo se v 11 hod. a na startu panovalo nepříznivé počasí, vytrvalý déšt a chladno. Bylo pouze kolem12stupnů...

Od startu se na čele utvořila skupinka favoritůMartin Frei

- Jan Havlíček (Slavia Praha)
- Jiří Voják (Mílaři Domažlice)
- Martin Frei (AK Kroměříž-Triexpert)
- Petr Pechek (Maraton Stav Upice)
- Pavel Brýdl (Nové město nad Metuji)

Toto složení vedoucí skupinky vydrželo pouze do 2km, kde se  utrhla trojice - Havlíček, Voják a já. Na zhruba 4km se nabíhalo na sjezdovku a tam už Honza Havlíček běžel na špici osamocen. O 20m zpět byl Voják a já. Ale zanedlouho se i tato dvojice se rozrhala.

Běžel jsem od 5km sám, cítil jsem se výborně. Na závod jsem si obul osvědčené boty značky SALOMON S-LAB 3 XT WINGS. Bota výborně držela i na kluzkém kamenitém podkladu, odraz perfektní. I přes vytrvalý déšť jsem vnímal částečnou "vlhkuodolnost" textilní části bot.

Hlídal jsem si třetí postupové místo na "Evropu". Jenže 2km před cílem jsem nešikovně zakopl o kamen a upadl. Rychle jsem se zvedl a běžel dále. Samozřejmě  mne to ale rozhodilo, vypadl z rytmu a ze zadu na mě začal dorážet Pechek, Brýdl a Jiří Žák. Po chvilce šli všichni bohužel přede mne. Zatnul jsem a pověsil se do háku a držel krok.

Boužel Petr Pechek - bežící přede mnou -  mírně zaškobrtl a skupinka nám poutekla. S Petrem jsem pak svedl finiš tělo na tělo o 5.místo . Petr do cíle doběhl za mnou na 6. místě. Celkovým vítězem se stal zaslouženě Honza Havlíček, před Jirkou Vojákem. Bronz si z deštivé Lysé hory odvezl Pavel Brýdl.

Mezi ženami si prvenství odvezla Pavla Schorná Matyášová (Maratonstav Úpice).

Martin Frei, Běh na Lysou horu 28.5.2011
Petr Pechek a Martin Frei, Běh na Lysou horu 28.5.2011

Přidat komentářKomentáře (0)


Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.