12. 05. 2011 | P. Božek | 3834x | 0

Závody, tréninkZávody

Běžecký pohár TRIEXPERT CUP 2011 zahájen

Běžecký pohár TRIEXPERT CUP 2011 zahájen

Text: Petr Božek, ilustrační foto: TEC 2010 Pisárky

Ve středu 11.5.2011 se konal první běžecký závod letošního ročníku TRIEXPERT CUPu 2011. V Brně - Pisárkách se na 6km dlouhou trať vydalo 224 běžců a běžkyň. Největší hvězdou závodu byl Daniel Orálek, který závod mezi muži vyhrál pouhé tři dny po účasti na Pražském mezinárodním maratonu.

Hokej nebo běh?

První ročník Letního brněnského poháru 1998Ani časová kolize s klíčovým čtvrtfinálovým utkáním naší hokejové reprezentace na MS na Slovensku neodradila běžecké nadšence od účasti na prvním z 20 běžeckých závodů letošního TRIEXPERT CUPU. Letní běžecký pohár se v Brně běhá již od roku 1998 (viz. novinový článek, klikni pro zvětšení). Neustále narůstající počet jeho účastníků svědčí o jeho oblibě nejen mezi brněnskými běžci…

Podpora Jihomoravského kraje

Nad letošním ročníkem převzal záštitu jeho pravidelný účastník senátor a náměstek Jihomoravského kraje Ing. Stanislav Juránek, který si pohár pochvaluje: "Jsem rád, že v Brně existuje možnost pravidelného běžeckého klání. Nejde jen o závodění, ale i o setkávání s kamarády." Letos se podařilo získat i podporu od Jihomoravského kraje, která byla použita na čipovou měřící technologii a zdravotnickou službu.

Výjimečný běžecký podnik

TEC 2010 Palackého vrchPtáte se, čím je brněnský letní běžecký pohár s oficiálním názvem TRIEXPERT CUP jiný než dalších 900 závodů letos pořádaných v celé České republice? Měření čipovou technologií s okamžitým tiskem výsledkové listiny, startovní čísla pro předplatitele s vytištěným jménem, občerstvení po závodě či oficiální webové stránky poháru jsou dnes již běžným standardem.

TRIEXPERT CUP je především ojedinělý počtem 20 dílčích běžeckých závodů – závodí se po dobu pěti kalendářních měsíců, od května až do září. V rámci poháru mají možnost účastníci i třikrát běžet na atletickém ovále - závod na 5km, 10km a populární hodinovku. Ředitel poháru Petr Božek k tomu dodává: "Místa konání dílčích závodů se v průběhu poháru pravidelně opakují. Závodníci si tak mohou porovnávat svoji aktuální běžeckou formu s předešlými výsledky na stejné trati."

Perlička na závěr – půjčování předváděcích bot na každém závodě

Kromě firmy INKOSPOR, která zajišťuje na závodech pitný režim, jsou hlavními partnery poháru TRIEXPERT (běžecké prodejny s diagnostikou) a výrobce běžecké obuvi MIZUNO. Tyto společnosti ve vzájemné spolupráci umožňují účastníkům poháru půjčit si na každý závod různé letošní modely běžeckých bot MIZUNO. Zájemci si je pak mohou se zvýhodněnou cenou zakoupit v brněnské prodejně TRIEXPERT nebo na dalším díle poháru.

Nechcete si přijít zaběhat i Vy?  www.triexpertcup.cz

ilustrační foto TEC 2010 Pisárky
ilustrační foto TEC 2010 Pisárky
ilustrační foto TEC 2010 Pisárky
ilustrační foto TEC 2010 Pisárky

Přidat komentářKomentáře (0)


Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.