11. 10. 2011 | P. Božek | 3506x | 0

Závody, tréninkZávody

Běžecká vlna tsunami na Brněnské přehradě

text: Petr Božek

V sobotu 8.10.2011 se v Brně konal druhý ročník běžeckého závodu kolem Brněnské přehrady. „TRIEXPERT Vokolo príglu“ přilákal za aprílového počasí na start neuvěřitelných 1365 běžců a běžkyň z celé České republiky i ze zahraničí. Vítězi se stali Jiří Homoláč z VSK Univerzita Brno a Janka Zatlukalová ze Slovenska.

Organizátoři z běžeckých prodejen TRIEXPERT přilákali po loňské úspěšné premiéře ještě o 400 více závodníků. Krásnou členitou 14,1 km dlouhou trať kolem „Brněnského móře“ prolétl nejrychleji Jiří Homoláč z VSK Univerzita Brna (44:27), téměř o minutu a půl před loňským vítězem Lukášem Kourkem. Bronzový skončil po velkém boji Ondřej Fejfar, který těsně udolal po velkém boji brněnského triatleta a olympionika Filipa Ospalého.

Ženám vévodila Slovenka Janka Zatlukalová (53:40), která navázala na loňské vítězství své krajanky Katariny Berešové. Ta se závodu účastnila pouze jako divák, neboť bude za dva týdny v Německu bojovat na maratonské trati o splnění limitu na olympijské hry v Londýně. Z rukou Berešové pak převzali stříbrnou medaili česká běžecká stálice Petra Kamínková z AK Olomouc (54:11) a bronzovou medaili pak pardubická Lenka Formanová (55:28)

Závod byl však především oslavou běhu. Spousta účastníků běžela závod vůbec poprvé a s povděkem kvitovali dvě občerstvovací stanice přímo na trati a jednu bezprostředně za cílem. Společenským vrcholem sobotního dne pak bylo losování automobilu Renault Clio od Auto Pokorný Brno. Šťastná výherkyně s klíčky od nového vozu vtipně prohlásila, že běhání se opravdu vyplatí…

A jak byl s celou akcí spokojen její ředitel Petr Božek? „Jsme naprosto uchvácený z toho, jakou mají Brňané chuť do běhání a kolik z nich se nebálo postavit na trať rovnající se délce 1/3 maratonu. Je nádherné stát na startu a vidět tu obrovskou vlnu běžeckých nadšenců všech věkových a výkonnostních skupin. Běžci a dobrovolníci dělají atmosféru závodu a ta sobotní nálada byla úžasná…“.