05. 08. 2011 | P. Božek | 3704x | 0

Rozhovory, článkyRozhovory

VOKOLO PRÍGLU 2011 se blíží

VOKOLO PRÍGLU 2011 se blíží

text: Petr Božek

Druhou říjnovou sobotu se v Brně uskuteční druhý ročník běžeckého závodu kolem Brněnské přehrady pod názvem „TRIEXPERT Vokolo príglu 2011“. Zeptali jsme se ředitele závodu pana Petra Božka,  jak bude letošní ročník vypadat a jak pokračují přípravy. Mile nás překvapila hodnotná cena v tombole – osobní automobil Renault Clio…

Petře, loni se Vokolo príglu stal druhým největším běžeckým závodem na Moravě. Jaké jsou Vaše letošní ambice?

Asi čekáte, že Vám řeknu, kolik účastníků bychom rádi viděli na startu. Ale o to nám primárně nejde. Jde spíše o kvalitu, než kvantitu. Naší ambicí je připravit pro všechny zúčastněné krásný sportovní zážitek a příjemně kulturně strávený sobotní den.

Neříkejte, že nechcete překonat hranici 1000 účastníků či přímo počet účastníků na Olomouckém půl maratonu a být největším běžeckým závodem na Moravě…

To víte, že bychom chtěli více účastníků než loni. Odhaduji, že bychom se mohli přiblížit počtu kolem 1.500 závodníků. A PIM? Jejich rozpočet a náš, to je nebe a malé dudy… Charakter našeho závodu a závodů pořádaných PIM je odlišný.

Můžete nám to blíže vysvětlit?

Carlo Capalbo a jeho tým lidí má za sebou nespočet úspěšně zorganizovaných závodů a má jasnou vizi, jak pobláznit celé Česko do běhání (žebříčky profesí apod.). Jsou to prostě machři ve svém oboru. Směřují na mezinárodní scénu a tlačí prestiž svých závodů pomocí rychlých rovinatých tratí a afrických běžců.

My chceme uchopit věc z opačné strany, chceme dělat závod pro naše běžce, chtěli bychom lákat domácí špičku, aby bojovala o první místa. Chtěli bychom oslovit atraktivitou naší trati a prostředím lidi, kteří třeba nikdy žádný závod neběželi… Cílem prostě bylo vytvořit v Brně závod, který tu prostě a jednoduše chyběl…

Čím lákáte běžce na letošní ročník Vokolo príglu?

Stejně jako loni zůstává zajímavá trať okolo Brněnské přehrady, z části po asfaltu a z části v terénu po zpevněných cestách. Chtěli bychom pokračovat Auto POKORNÝ BRNOv domácké atmosféře závodů, které nám nabízí zázemí areálu v loděnici LS Brno přímo na břehu Brněnské přehrady.

Domácí špičku lákáme na zajímavé odměny (pozn. autora:  1. místo muži 10.000,-Kč, 1. místo ženy 8.000,-Kč) a všechny ostatní na bohatou tombolu. První cena auto Renault Clio od Auto Pokorný Brno, sportestry s GPS od TIMEX či běžecké vybavení od MIZUNA…

Loni byla velká diskuze nad směrem trati závodu, jak se letos poběží?

Zavody děláme pro běžce, tak jsme nechali na www.vokolopriglu.cz hlasovat o směru trati a vyhrála opačná varianta než loni. Letos se tedy poběží po směru hodinových ručiček. Uvidíme jaké budou ohlasy závodníků.

Můžete nám říci, co dle Vás jsou základní tři věci pro úspěšné uspořádání závodu?

Asi bych to oddělil od toho, jestli se jedná o první ročník nebo o další ročníky. Pokud by šlo o první ročník je to: svěží a poutavá reklama, vhodný výběr termínu a atraktivní trať.

 Když budu mluvit o následujících ročnících, kdy běžci si mezi sebou své zkušenosti ze závodů předávají, vyzdvihuji: perfektní občerstvení na trati a po doběhnutí, atraktivní a dobře značená trať bez silničního provozu, nadšení dobrovolníci.

Jak se Vám spí dva měsíce před závodem?

No, moc dobře ne. Často se probudím a v hlavě mě běží: už je domluvené to levnější ubytování, jak je to s uzávěrkou trati, kolik je přihlášeno účastníků… Náš organizační tým je tříčlenný a je toho opravdu hodně… Ale to očekávání a pocit po dobře zorganizovaném závodě je prostě motivace jako hrom…

Jaký je Váš rozpočet na závod a je taková akce výdělečná?

Brněnská přehradaPři sestavování rozpočtu je nutné si především spočítat, kolik Vás stojí jeden závodník a kolik rámcově odhadnout, kolik závodníků nakonec závod poběží. Jeden závodník nás na účastnickém tričku, medaili a občerstvení při závodě a po něm přijde na cca 250,-Kč. Rozpočet jsme dimenzovali na 600.000,-Kč bez investic do reklamy. Bez sponzorů, našich partnerů a podpory Města Brna by vůbec nebylo reálné závod pořádat.

Jaké je Vaše krédo po pořádání TRIEXPERT Vokolo príglu?

No, já budu nejšťastnější, když budu cítit, že se účastníci sportovně vyřádili a společensky „vyblbli“ a při odchodu ze závodiště si řeknou: „Tak to byl pecka den dneska. Příští rok se těším, nashle…“.

Krédo? To souvisí s organizací… Víte, lépe mít na startu 1000 závodníků, kteří budou všichni spokojeni, než 1500 závodníků a něco třeba 100% neklapne (malé převlékárny, fronty do úschovny atd.). Proto si vždycky jako organizátoři vyhrazujeme možnost registraci předčasně ukončit…

Tak, Petře, přeji, ať Vám to 8.10.2011 vše vyjde dle Vašich představ a mnoho spokojených běžců a běžkyň…

fotogalerie k závodu zde
motivační video zde
oficiální webové stránky závodu www.vokolopriglu.cz

TRIEXPERT Vokolo príglu
TRIEXPERT Vokolo príglu

Přidat komentářKomentáře (0)


Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.