06. 04. 2011 | P. Božek | 2775x | 0

Rozhovory, článkyRozhovory

Rozhovor s Danielem Orálkem aneb další želízko ADIDASU

Rozhovor s Danielem Orálkem aneb další želízko ADIDASU

Text: Petr Božek

Dane, loni Tě bylo všude plno, na desítkách domácích závodů, na hrstce závodů v zahraničí, v kalifornském Údolí smrti na „pekelném“ Badwateru, na MS na 100km v Gibraltaru…. Jak si s uplynulou běžeckou sezónou spokojený?

Děkuji za optání. Velmi. Loňská sezóna patří mezi ty nejvydařenější v mém ultraběžeckém období. To, že běhám hodně závodů je můj způsob přípravy na ultramaraton a loni to docela šlo i na těch krátkých tratích. Navíc jsem si stihl udělat osobní rekordy na maraton, 6 hodin (Český rekord), 100 km a 24 hodin. Z mezinárodních úspěchů bych chtěl vyzdvihnout, kromě medializovaného Badwateru i MS na 100 km, kde jsem měl nejlepší umístění v kariéře a určitě to je nejlepší umístění Českého běžce za posledních 10 let.  Navíc jsem zde vyhrál mistrovství WMA. Na jaře jsem potom běžel slavný závod na 48 hodin v Surgeres a vyhrál mistrovství Maďarska na 100 km. Mezi úspěchy, které nejsou přímo závodní ,bych řadil to, že jsem začal spolupracovat s Triexpertem a tím získal silného sponzora.

Orálek Badwater 2010 foto ŠabataKde Tě potkáme letos a který závod vyhlížíš s největšími ambicemi?

Jako hlavní závod sezóny mám start na MS (i ME) na 100 km  v září ve Winschotenu. Pokud vše vyjde, tak nejsem bez šancí na některou z medailí. Další v pořadí je Sparthatlon, což je náročný závod a chtěl bych zde udělat nejlepší český výsledek. Jinak další závody, kterých zúčastním je možno vidět na mých stránkách.

Čeká Tě tedy i legendární SPARTHATLON, můžeš nám přiblížit tuto ultramarathonskou běžeckou lahůdku? O jaký závod se jedná a kdy se na něj vydáš?

Tento závod se běhá na trase z Athén do Sparty na počest běžce, který běžel pro pomoc pro Peršanům. Závod je dlouhý 246 km a běží se v členitém terénu koncem září, kdy jsou v Řecku ještě stále dosti vysoké teploty. Start závodu je 30. září a to té doby musím mimo jiné vyřešit i finanční zabezpečení na tuto akci.

Kolik kilometrů si již v letošním roce naběhal? Jaké jsou Tvé týdenní tréninkové porce v tomto zimním období?

V kalendářním roce 2011 jsem do začátku března naběhal asi 1300 km. Týdenní kilometráž je o trochu vyšší než v létě, ale rozdíl není zase, tak velký. Obyčejně mám asi 170 – 200 km za týden, pokud tento není odpočinkový. Kromě AV výběhů trénuji kopce a tempa na úrovni ANP.

V běžeckém zákulisí se koluje zpráva, že v letošním roce budeš běhat v barvách ADIDASU.  Jak se na tuto spolupráci těšíš a v čem bude spočívat?

Adidas mi pro tuto sezónu poskytne kompletní běžecké vybavení, což znamená, že budu běhat v špičkovém oblečení a obutí. Těším se na to hodně. Dlouhé roky jsem obouval jiné značky a při testech jsem byl příjemně překvapen nabídkou Adidasu v oblasti běžeckých bot a to se nemá ani cenu zmiňovat o špičkovém a designově vyvedeném textilu.

Dane, děkujeme za rozhovor a přejeme,ať ti to lítá...

Přidat komentářKomentáře (0)


Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.