05. 05. 2011 | J. Rendl | 4635x | 0

Rozhovory, článkyRozhovory

Rozhovor Petr Pechek

Rozhovor Petr Pechek

Text: Josef Rendl

Petr Pechek (Maratonstav Úpice) vybojoval na MČR v půlmaratónu v Pardubicích krásné druhé místo v osobním rekordu 1:06:45. V rozhovoru mluví o pocitech ze závodu a plánech pro tuto sezónu

1. Jak jsi zatím spokojený s přípravou v této sezóně?

S přípravou jsem spokojený. Většina tréninků zatím vyšlapodle plánu. A závody většinou taky. Ve Venlo (Holandsko) na půlmaratónu jsem si chtěl zlepšit osobní rekord. Tam se mi to nepovedlo, ale povedlo se to teď v Pardubicích, takže to myslím nevadí.

Petr Pechek2. S jakou strategií si nastupoval v Pardubicích do závodu? Jaký byl tvůjcil?

Do závodu v Pardubicích jsem nastupoval s cílem zlepšit si osobní rekord a dosáhnout co nejlepšího umístění v mistrovství Českérepubliky. Věděl jsem, že nemám na Honzu Kreisingera. Chtěl jsem se poprat o jednu z medailí. Strategie byla se ze začátku držet v nějaké čelní skupině a běžet přibližně v tempu 3:10/km.

3. Jak se z tvého pohledu závod vyvíjel, překvapilo tě něco?

Závod se vyvíjel podle předpokladů, co se týká tempa běhu. Překvapilo mě, že se se mnou držel od pátého kilometru jenom Vítek Pavlišta. Čekal jsem, že nás poběží ve skupině víc. Že se mnou poběží i Martin Frei nebo někdo další.

4. Líbí se ti pardubická trať?

Pardubická trať se mi líbí. Líbí se mi to víc než půlmaratón v Praze. Trať je rychlá, není tam tolik zatáček jako v Praze. A třiokruhy jsou taky poměrně v pohodě.

5. Jak jsi spokojený s výsledkem v závodě?

S výsledkem jsem spokojený maximálně. Povedlo se mi zlepšit si osobní rekord. S umístěním jsem taky spokojený, těžko to mohlo být lepší. Na Honzu Kreisingera zatím nemám. A v půlmaratónu podle mě na něho zatím nemá nikdo z ČR.

6. Co říkáš na výkony ostatních českých běžců a běžkyň? Co třeba mladý Vít Pavlišta?

Hodně mě překvapilo zlepšení Ivany Sekyrové, která si i ve svém věku výrazně zlepšila svůj osobní rekord. Čekal jsem, že bude bojovat s Petrou Kamínkovou o vítězství, ale nečekal jsem takový čas. A taky jsem spíš čekal, že vyhraje Petra. Výkon Pavlišty mě moc nepřekvapil. Vrací se po dlouhém zranění a předtím už předvedl vynikající výkony například na Běchovicích. Byl to jeden z běžců, co mohl získat jednu z medailí. Ale takových běžců bylo na startu více.

7. Vrchol sezóny máš na pražském PIM maratonu, je to tak? Jaký tam máš cíl?

Ano, vrcholem jarní části sezóny a možná i celé sezóny bude pro mě PIM maratón v Praze. Můj cíl je zlepšit si osobní rekord a pokusit se obhájit loňské umístění v souboji s Robertem Krupičkou (rozhovor), i když je favoritem spíše on.

8. Můžeš prozradit ještě něco k tvým plánům na tuto sezónu?

Po pražském maratonu bych se chtěl zaměřit na běhy do vrchu. Šest týdnů po Pražském maratonu plánuji běžet neoficiální MS v horském dlouhém běhu ve Slovinsku. Potom bych se v létě chtěl připravit nakvalifikaci na MS v běhu do vrchu. MS se koná letos v Albánii akvalifikace je v České Třebové. To MS mě hodně láká. Letos jsou ale ztížená kvalifikační pravidla, tak nebude lehké se nominovat..

9. Nedávno jsi navázal novou spolupráci s firmou Triexpert. Jak jsi v této věcispokojený?

Ano s firmou Triexpert spolupracuji. Poskytují my běžecké boty avybavení pro tuto sezónu. Se spoluprací jsem spokojený. V závodníchbotách jsem běžel půlmaratón v Pardubicích a běželo se mi v nichdobře.

Petře, díky moc za rozhovor a přeji ti, ať ti tvé cíle pro letošní sezónu vycházejí podle plánu.

Josef Rendl

Petr Pechek
Petr Pechek

Přidat komentářKomentáře (0)


Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.