10. 05. 2011 | J. Rendl | 2661x | 0

Rozhovory, článkyRozhovory

Pechek a Churáňová na tiskové konferenci po Pražském mezinárodním maratonu

Text: Josef Rendl

Na tiskové konferenci těsně po závodě PIM maratonu se oba čeští vítězové podělili o své bezprostřední dojmy...

Radka Churaňová:

Jsem velmi ráda, že už jsem cíli. Závod jsem si celkem dost vytrpěla a měla jsem krizi zhruba na stejném místě jako loni (30.km). Proti loňsku jsem se s krizí, ale daleko lépe vypořádala. První půlka se mi běžela velmi dobře (1.25), měla jsem trochu strach, jestli jsem nepřecenila své síly. S výsledným časem jsem nadmíru spokojena, čekala jsem čas kolem 2.55. Nohy mě teď bolí strašně, ale radost je veliká.

Petr Pechek

Petr PechekMůj výsledný  čas mě velmi překvapil, nečekal jsem, že poběžím takhle rychle. První půlku jsme rozběhli celkem rychle (1.08). Až do 30.km jsme běželi s Robertem Krupičkou a ještě dvěma dalšími běžci. Někde tam mi Robert trochu utekl, já jsem ho doběhl a on už potom začal ztrácet. Jsem teď hodně unaven, ale běželo se mi dobře. Byla tady letos i větší konkurence než loni.

Oproti loňsku jsem se v tréninku věnoval více intenzitě a celkově byl trénink kvalitnější.

Limit na OH je 2.16. Myslím, že je tento čas pro mě dosažitelný, že bych mohl ještě dvě minuty stáhnout. Ale je to ještě daleko. Proberu to se svým trenérem (Jan Kervitzer – Kerteam pozn. red.) a stanovíme si další plán.