08. 04. 2011 | J. Rendl | 3406x | 0

Rozhovory, článkyRozhovory

Odpovídá Robert Krupička

Text: Josef Rendl

Je pár hodin po skončení pražského půlmaratónu a mám možnost zeptat se na dojmy českého vítěze, známého vrchaře Roberta Krupičky.

1. Jaké byly tvé ambice před sobotním půlmaratónem? Jak probíhala tvoje příprava?

Ambice byly pouze ověřit si zhruba, jak na tom jsem výkonnostně v probíhající přípravě. Zaběhl jsem přesně čas, jaký jsem předpokládal, pouze k tomu bylo potřeba trochu většího úsilí, než jsem myslel...Příprava probíhala a stále probíhá v domácím prostředí (bez soustředění či tréninkových kempů) a je zaměřena až na květnový maratón..Ba dokonce to beru už jako přípravu na maratón v roce 2012..V letošní zimě bylo pro běžce určitě pozitivní malé množství sněhu:-)

2. Jak se pro tebe závod vyvíjel?

Robert KrupičkaStartoval jsem až z druhé vlny s číslem přes 500. Po 1km jsem se dotáhl na čelo ženské skupiny s vodičem, kde byli i nejlepší čeští běžci. Od 7.km se skupina již začínala trhat a já už si běžel sólo běh..Jak říkám: nekoukal jsem na to, kdo kde běží, ale hlídal jsem si především čas a rovnoměrné tempo což se mi podařilo až do cíle po 3:14´´/km..

3. Co pro tebe vítězství v tomto závodě znamená?

Vítězství mezi českými závodníky a v Praze je určitě příjemné, ale nepřikládám k tomu nějakou váhu. Rozhodující pro mne bude až maratónský čas v příštím roce.

4. Jaké jsou další tvé cíle v této sezóně?

Cíle jsou jasné: PIM maratón v květnu a ME v běhu do vrchu v Turecku začátkem července. Pokračovat v dlouhodobější maratónské přípravě, kterou budu v letním období prokládat běhy do vrchu..

5. Dáváš přednost závodům do vrchu nebo těm na silnici?

Řekl bych, že teď je to tak půl na půl,ale po létě určitě převáží příprava na silnici(rovinu). Co se týká obliby,tak jednoznačně kopce:-)

6. Jak dlouho se běhu věnuješ a kterého úspěchu si zatím ve své kariéře ceníš?

Běhám od mala, ale vážněji od roku 2003. Jinak do roku 2003 jsem byl běžec na lyžích (mužského reprezentačního "B"týmu). Cením si 3.,4. a 5. místa z ME v běhu do vrchu a také svého osobáku v hned prvním běženém maratónu 2h17´47´´K tomu musím dodat, že za svůj velký výkon považuji i návrat k běhání po vleklých zdravotních problémech v letech 2006-7.