14. 07. 2011 | P. Božek | 4660x | 0

Recenze a poradenstvíPoradenství

Videodiagnostika - dynamické vyšetření

Videodiagnostika - dynamické vyšetření

zdroj: www.triexpert.cz

v běžeckých prodejnách TRIEXPERT provádí vyšetření tvaru chodidla a techniky dopadu a odrazu. Dle názoru pracovníků této běžecké prodejny toto považují to za nezbytnou součást správného výběru běžecké obuvi, případně běžeckých vložek.

Provedeme Vás prvním vyšetřením, které v rámci diagnostiky provádějí.

Videodiagnostika

Dynamické vyšetření.

Průběh vyšetření

V TRIEXPERTU doporučují zájemcům o vyšetření přinést si s sebou sportovní oblečení. Vyšetření se dá zvládnout samozřejmě třeba jen z vyhrnutými kalhotami, ale čím je Váš běh více přirozenější, tím je výsledek měření přesnější (v riflích se něběhá zrovna nejlépe).

Vyšetření na běžeckém páseZákazník se pak bosky pomalu rozejde na běžeckém páse a následně lehce běží bosky na běžeckém pásu. Zátěž si každý určuje sám dle svých schopností. Je doporučováno běžet alespoň 1-2 minuty, aby si zákazníci na pás zvykli a jejich běžecký pohyb byl co nejpřirozenější. Vyšetření zvládne úplně každý.

Při běhu je zákazník zezadu snímán speciální videokamerou s velkým rozlišením, která umožňuje následný detailní zpomalený záběr dopadu, přenosové fáze a odrazu.

Po skončení běhu je se zákazníkem rozebírán zpomalený záznam jeho běhu. Je jim konkrétně vysvětlováno, jak konkrétně pracují jejich nohy a chodidla v okamžiku dopadu a odrazu.

Výsledek vyšetření

záznam z videodiagnostikyV TRIEXPERTU jsou tak schopni zjistit typ chodidla (tzv. pronace, supinace, neutrál - vysvětlení zde) či odhalit nepatrné dysfunkce, které při delším běhu mohou způsobit i závažná poranění.

Na základě provedeného vyšetření a na něho navazujícího vyšetření na tlakové desce (či na skenovacím přístroji) je zákazníkům doporučováno vhodné běžecké vybavení (stupeň odpružení a podpory), tedy vhodné běžecké boty, případně i běžecké vložky.

Níže foto z běžeckých prodejen TRIEXPERTU

TRIEXPERT Praha Radlická 14
TRIEXPERT Praha Táboritská 5

Přidat komentářKomentáře (0)


Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.