30. 08. 2011 | P. Božek | 4109x | 0

Recenze a poradenstvíPoradenství

ACHILLEX - došlap a přenesení energie

ACHILLEX - došlap a přenesení energie

ACHILLEX

Tento přístroj patří mezi špičku v diagnóze došlapu. Jedná se o soubor čipů umístěných na noze, které jsou propojené s vysílačkou. Tak je možné přenášet data ihned do počítače a zde je vyhodnotit pomocí speciálního programu.

Zájemce o diagnostiku pomocí přístroje Achillex si připne pás s čipy nad kotník a několikrát se s ním proběhne na vymezeném úseku. Během eho pohybu vysílají čipy signály, které jsou okamžitě zpracovávány na PC do grafu, který lze následně vyhodnocovat.

Achillex 

DOŠLAP A PŘENESENÍ ENERGIE

Níže na grafech je vidět rozdělení fází došlapu a přenesení energie do odrazu. Díky tomu se dá poznat, jak veliké jsou otřesy a kterým směrem se natáčí kotník. Tyto informace jsou nezbytné pro výběr správné běžecké obuvi dle individuálních dispozic a potřeb zkoumaného běžce.

Obrázek: (kilkni pro zvětšení)
První graf - pohyb kotníku při dopadu, přechodové fázi a odrazu
Druhý graf - otřesy chodidla při dopadu, přechodové fázi a odrazu

 Achillex

POROVNÁVÁNÍ

Achilex rovněž složí k porovnávání více běžeckých bot při nákupu. Lze srovnávat vlastnosti a funkce starých oběhaných bot a bot nových. A v neposlední řadě také identických běžeckých bot při jejich koupi a po naběhání stovek kilometrů.

  • více párů běžeckých bot při nákupu

Díky softwarovému programu lze srovnávat více párů bot a jejich reakce. Na základě tohoto vyšetření se dá tak určit, které boty jsou pro zákazníka nejvhodnější. Jak velikou podporu pronace a míru odpružení je třeba zvolit k dokonale efektivnímu odrazu.

  • starých a nových běžeckých bot

Také lze srovnat staré boty s novými a tak určit, zda jsou ještě funkční a dostačující…. (obrázek níže, klikni pro zvětšení)

 Achillex

 

  • běžeckcýh bot při nákupu a po naběhání stovky kilometrů

ACHILLEX U NÁS

Achillex v zahraničí využívají speciální běžecké prodejny, kdy všechny diagnostikou zjískané informace ( křivku tlumení při dopadu, reakci při odrazu) je možné nahrát na speciální čipovou kartu. S touto kartou se pak při příští návštěvě zákazník prokáže. Konzultanti a prodejci tak mohou porovnat vývoj došlapu (při zakoupení boty a při další návštěvě) a určit životnost (stav boty) zakoupené boty.

U nás pravděpodobně vzhledem k jeho vysokým pořizovacím nákladům tento přístroj vlastní pouze běžecká prodjena TRIEXPERT na Radlické ulici v Praze. Dle získaných inforamcí je jeho užívání zatím ve fázi testování s vybranými jedinci. O jeho uvedení do provozu Vás budeme informovat.

Přidat komentářKomentáře (0)


Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.