18. 05. 2011 | P. Božek | 2870x | 0

Rozhovory, článkyPerličky

Muži versus ženy, aneb: „Ne vždy na váze záleží“

Muži versus ženy, aneb: „Ne vždy na váze záleží“

Text: Tomáš Ondráček

Na pohlaví a váze rozhodně nezáleží.... Opravdu každý si může tu výzvu se jménem maraton užít a protnout na modrém koberci cílovou pásku. Najděte tu správnou motivaci. Začněte běhat s kamarády, stanovte si svůj cíl a běžte si za ním...

V rámci letošního PIM se neočekávaně odehrál minisouboj 90 kg bivoje a 47 kg víly. Vědí o sobě pouze z doslechu, neznají svoje tváře a přesto se každý den na 10 hodin uzavírají do  kanceláře. Spojuje je láska k běhu, mají rádi dřinu, bolest, ranní vstávání. Na PIM se dlouhodobě připravovali, v průměru 60 - 70 km za týden v rámci několikaměsíční přípravy naběhali.

Ten bivoj se jmenuje Honza a víle zase Šárka říkají. Oba měli na trase dokonalý servis, kdy jejich kamarádi, rodiče a známí je na trase polévali a hostili různými gelovými pochoutkami. I díky tomu se zrodil jejich tak překvapivý a současně sportovně hodnotný čas zaběhnutý v tomto překrásném závodě.

víla Šárkabivoj Honza

 

 

 

 

 

 

 

 

Víla a Bivoj na trati...40km

Honza dokončil v čase 3:12.41, Šárka doběhla za 3:12.53. Jejich souboj se rozhodl v úplném závěru maratonu, kdy Honza z posledních sil zavelel k ohromujícímu finiši a v posledním kilometru dosáhl nejrychlejšího tempa z celého závodu.

Chtěl bych vám jen tímto miničlánkem říct, že na pohlaví a váze rozhodně nezáleží.

Opravdu každý si může tu výzvu se jménem maraton užít a protnout na modrém koberci cílovou pásku. Stačí k tomu jen pravidelně trénovat nebo alespoň mít velké srdce posedlé běháním.

Bivoj Honza na 13km
Honzův první maraton

Přidat komentářKomentáře (0)


Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.