13. 06. 2011 | P. Božek | 3994x | 0

Rozhovory, článkyPerličky

Běh za uměním aneb příprava na horský maraton

Běh za uměním aneb příprava na horský maraton

text:Petr Božek, foto: Galerie Miro

V sobotu 11.6 se v Praze na Hradčanech uskutečnil běžecký závod "Běh za uměním". Závod si nenechali ujít běžci, kteří jsou zároveň milovníky umění. Medailisté v mužské a ženské kategorii si odnesli hodnotná umělecká díla.

Spolupořadatelem závodu byl PIM (Prague International Marathon) a běžela se kopcovitá trať o délce 3,4km směrem na Petřín a kolem Strahova.

Akce se nesla ve velmi přátelském duchu, kdy šlo především o zábavu a to příjemně se proběhnout a popovídat s přáteli. "Běh za uměním" nebo-li "Miroton" je pořádán Galerii MIRO, která byla založena v roce 1987 v Berlíně.

Galerie MIRO

Během za uměnímOd roku 1994 sídlí v kostele sv. Rocha v areálu Strahovského kláštera. Není nezajímavé, že u jejího zrodu tehdy stál i proslulý český slavík Karel Gott. Vypomohl totiž zakladateli galerie Miro Smolákovi bezúročnou milionovou půjčkou, bez které by koncepce galerie nezvítězila ve výběrovém řízení. Od té doby Galerie MIRO uspořádala v Praze více než 150 výstav, desítky koncertů a stala se známou i svou humanitární činností.

Slova vítěze Martina Freie

Náš přední vrchař si závod užil a odesl si za prvenství umělecké dílo v hodnotě 20.000,-Kč...

Martin Frei"Od startu jsme běželi do kopce k Petřínu,držel jsem se na čele skupiny. Už po 1km jsem se na trase osamostatnil a hlídal si první místo. Jen o prvenství mi nešlo, běžel jsem na nejlepší výkon. Na 3km jsem byl za 9:10, posledních 300m následoval kopeček na nádvoří ke Galerii MIRO. V cíli se stopky zastavily na čase 10:39min. S výsledkem jsem spokojen, protože jsem chtěl zjistit, jak jsem na tom rychlostně. Navíc jsem závod běžel z plné přípravy." podělil se s námi o své dojmy Martin Frei.

 

Mistrovství světa v horském maratonu

Martina čeká za týden (18.6.2011) start na neoficiálním MS v horském maratonu ve Slovinském Podbrdě. Zde to už žádný běh růžovou zahradou nebude, na závodníky čeká 37,5 km v horském terénu (2.500m stoupání a 2.800m klesání...). Profil této "velehorské tůry" si můžete prohlédnout níže...

MS v horském maratonu - profil tratě

Přidat komentářKomentáře (0)


Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.