14. 10. 2011 | P. Božek | 4727x | 10

Rozhovory, článkyČlánky

Organizace „TRIEXPERT Vokolo príglu 2011“

Organizace „TRIEXPERT Vokolo príglu 2011“

Běžecký svět byl hrdým mediálním partnerem druhého ročníku běžeckého závodu kolem Brněnské přehrady. Letos se závodu účastnilo o čtyři sta závodníků a závodnic více než při loňské premiéře. Počtem 1365 startujících se brněnský závod zařadil mezi největší běžecké akce pořádané na našem území.

1365 závodníků

Jak hodnotí průběh „TRIEXPERT Vokolo prílgu“ ředitel závodu Petr Božek? „Oddechl jsem si, že máme již závod za sebou. Organizování takto velké akce nám dává pořádně zabrat.  Ale ten slastný pocit, když vše klapne, je prostě nádherný… Závod jsme si moc užili a největší radost máme ze skvělé atmosféry, kterou stejně jako loni vytvořili samotní běžci a necelá stovka našich dobrovolníků“.

Organizátoři již přemýšlí, co by mohli pro další ročník zlepšit. Letos se osvědčilo rozdělení šaten pro muže a pro ženy i přidělení startovních čísel dle výkonnosti a dobrovolné řazení na start. Naopak jako problematické se ukázala pasáž trati „Skalky“, kde docházelo ke ucpání trati a závodníci museli jít část závodu pěšky či v drobném klusu.

Startovní vlny a větší jídelní stan

Organizační tým TRIEXPERTU zvažuje rozdělení startujících do dvou skupin, které by startovaly několik minut po sobě. Tímto by se mohla eliminovat možnost ucpávání trati na rizikovém místě „Skalky“.

Je zřejmé, že areál TJ Lodní sporty Brno má limitovanou kapacitu a pravděpodobně pojme maximálně na 2000 běžců a běžkyň s doprovodem. TRIEXPERT team chystá zvětšení jídelního stanu a možná i změnu způsobu vydávání jídel. Jídlo a nápoje by mohlo být vydáváno mimo jídelní stan.

Závod týmů a vodiči

Do úvahy pro příští ročník přichází i závod více členných týmů (4-5), kdy každý člen týmu musí doběhnout do cíle. Pořadatelé se ani nebrání možnosti vodičů, kteří by vedli startující na určitý čas doběhu (např. běžec má připevněný u pasu balónek s plánovaným časem doběhu).

Zatím jako nereálný se jeví vložený závod pro děti. S vyřizováním povolení k zvláštnímu užívání komunikací jsou obrovské problémy a nedaří se zavřít silnice na delší dobu.

Zpětná vazba Vás běžců

Organizátoři velmi ocení pokud jim sdělíte Vaše dojmy ze závodu a navrhnete případné změny či nové nápady, jak upořádat příští ročník ještě lépe.

Vyplňte prosím náš on-line dokument Hodnocení závodu TRIEXPERT Vokolo príglu 2011 a stiskněte tlačítko „Odeslat“ na jeho konci.

Diskutovat můžete také níže pod článkem po provedené registraci.

Přidat komentářKomentáře (10)


Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Martin Pokorný> Martin Pokorný 03. 11. 2011 17:04

Taky jsem byl velmi spokojený s průběhem závodu, jen souhlasím s Tomášovým názorem na opačný směr závodu, jak tomu bylo loni. To k zašpuntování nedošlo, a nebylo by tak nutné měnit trasu a Skalky někudy obíhat. Ale pro mě bylo hlavní si tento závod užít stejně jako loni, a to se i tak stoprocentně povedlo. A na Skalkách byla aspoň možnost si pokecat během stání s ostatními závodníky :-) S občerstvením a šatnami jsem byl taky spokojený. V šatnách bylo sice přecpáno, ale prostoru pro větší šatny v areálu podle mě moc není. Každý si své místečko na převlečení najde. A letošní termín závodu mi taky plně vyhovuje, na běh je to ideální počasí, člověk se tolik neunaví. Celkově tedy max spokojenost a už se těším na příští ročník!!

Tomáš Werner> Tomáš Werner 17. 10. 2011 11:28

Také se přidávám s chválou a hlavně s díky organizátorům. K výše uvedený postřehům přidám jediný. Z obou účastí se mi zpočátku přirozeně líbil více letošní směr běhu, neboť loni jsem úvodní část absolvoval téměř celou po trávě místo po cestě (což ovšem nijak moc nevadilo - naopak kolena se radovala). Bohužel místo loňského zpomalení na Skalkách mne letos čekalo zastavení - v plném slova smyslu! a s tím spojeným schládnutím a tuhnutím. Myslím, že to nebylo jen počtem účastníků, ale hlavně zúžením "3 pruhové D1 do odstavného pruhu v pondělí ráno před Prahou". V opačném směru se cesta zužuje velmi postupně a k úplnému zašpuntování dojít dle mého názoru nemusí. To není kritika, jen názor, a těším se na další ročníky klidně i s pauzou na Skalkách, která se může stát jednou z více neopakovatelných charakteristik a tradic pěkného závodu.

Ondřej Zikmund> Ondřej Zikmund 15. 10. 2011 08:40

Uz je to tyden, a celkem sem se z toho zotavil :) Zavody super !!! Opravdu velika pochvala vsem poradatelum, ale i ucastnikum!! Je videt, ze behani lidi spojuje, protoze kdyz uz ke konci zavodu clovek nemuze, najdou se "souperi", kteri povzbudi, nakopnou, pomuzou... Co se tyce organizace nemam namitek. Stany, zachody,jidlo, vsechno v poradku. I kdyz na pivo je jedna pipa asi malo:) Jediny s cim se tu da lehce souhlasit je drivejsi termin. opravdu se od stredy dosti ochladilo, a neni to uplne dobre.. Sice pocasi se neda predvidat temer rok dopredu, kdy se zacina zavod planovat, ale zacatkem zari je vetsi pravdepodobnost lepsiho pocasi. Hromadnej start ma vzdycky svoje uskali, ale s tim musi clovek pocitat.. Co se tyce problematycke casti Skalky, tak jedine reseni je tuto cast nejak minout. Nejsem mistni, takze to tam presne neznam, ale vede to lesem a myslim, ze tam urcite vede nejaka polni cesta. Asi to sice navysi delku trati, ale myslim, ze to stoji za zvazeni. Pro me osobne to bylo prijemne zpomaleni, kde jsem si krasne odpocnul, nabral sily a pak jsem mohl znovu vyrazit zavodit. Takze jeste jednou dekuji za krasny zavody!! Na zaver sportu 3x zdar, a behani zvlast!! PS: Za rok dovidenou!

Radoslav Hudec> Radoslav Hudec 15. 10. 2011 07:20

Stručně: - Organizace výborná, atmosféra také, počasí akorát (termín neměnit). - Rozhodně nerozdělovat na více startů, závod ztratí atmosféru. - On-line výsledky umístit na místo, kde je více prostoru a lépe je připevnit. - Trochu větší a sušší šatny. - Nebudou vodiči tvořit zbytečně velké skupiny? Čas si může každý sám sledovat na kilometrovnících. - Více cen v tombole. :-) Díky za podařenou akci!

Olda  Chábera> Olda Chábera 14. 10. 2011 22:50

Závod jsem běžel poprvé a moc se mi to líbilo.Pořadatelům se podařilo zajistit vše na jedničku a na hlavní běh se podařilo zajistit i dokonalé počasí.Vše fungovalo tak jak mělo,od on-line přihlášek přes perfektní výkon moderátora až po usměvavé dobrovolnice.Pokud bych viděl něco ke zlepšení,tak pouze umístění výsledkové listiny v nejužším místě loděnice nebyl nejlepší nápad.Jinak jsem nadšen a pokud mi zdraví dovolí,bude mi ctí přijet i na další ročníky.

Radek Leszczynski> Radek Leszczynski 14. 10. 2011 22:16

Celkove musim urcite velice pochvalit organizatory za perfektni akci. BRAVO!!! To tady opravdu chybelo. Kombinace dobreho bezeckeho pocasi, krasne prirody, vodni plochy, nezvykle delky trate i profilu, to je to, co jine akce typu PIM apod. nemaji. Minimum komerce, vstricny az osobni pristup dobrovolniku i organizatoru a prijatelne startovne. Co se tyka Skalky, tak mne osobne se tento problem vubec nedotkl, ale uplne chapu a verim, ze je to zasadni vec, kterou je potreba aspon castecne resit, protoze lze ocekavat dalsi narust bezcu. Nejlepsi volbou asi podle me je start ve 2 - 3 vlnach, samozrejme podle vykonnosti (predevsim casy z minuleho rocniku). Moznosti je i prodlouzit trasu dale po silnici az nahoru kolem hradu Veveri a pak je-li tam nejaka cesta, zpet dolu k druhemu brehu prehrady. Pak se samozrejme najdou i dalsi mensi problemy. Jeden z nich jsou WC. Bylo jich docela malo v prostoru saten. Takze bych uvital pridat a to predevsim zenam. Dale bych umistil dalsi WC blize ke startovnim koridorum, aby si bezci mohli odskocit pred startem a meli jeste moznost "kontrolovat" zbyvajici cas do vystrelu. Urcite lze zvetsit satny muzu i zen. Pred a po zavode to bylo opravdu telo na telo, vznikal chaos a malo mista na vlastni prevleceni. Nekdo uvita sprchy, ale pochybuji, ze na toto mnozstvi lidi a na tak male kapacite prostoru bude mozne toto zrealizovat. Jidlo bylo fajn a prislo vhod, ale myslim, ze po takovem vykonu byly ty porce velice male, rekl bych az detske a bylo vlazne. Celkove bych to zhodnotil tak, ze 90% akce bylo na vybornou, a 10% chvalitebne Takze ja jsem odjizdel z Brna nadseny a uz ted se tesim na III.rocnik!!!

Petr Hora> Petr Hora 14. 10. 2011 21:40

Myslím, že to bylo opravdu velmi dobře provedené, pořadatelům patří velký dík. Největší problém jsou ty "Skalky" - vpředu problém nebyl, ale dále to poněkud ovlivnilo dosažené výkony. Bohužel myslím, že se s tím nedá nic dělat. To místo není možné nijak oběhnout, to by vyžadovalo velké změny trati (až tak, že by to nebylo "okolo", což by ztratilo kouzlo. Rozdělení na dva závody - jakým systémem - podle běžci deklarovaných časů? - Tohle bych každopádně velmi nedoporučil. - To by mohlo mnohem více zkazit atmosféru závodu. Rozdělení do skupin podle časů by závodní pole neroztrhalo, takže náš problém by se nevyřešil. Rozdělení napříč časy by způsobilo, že by se dále na trati lidé různě dobíhali. - Opravdu nechápu, ale myslím, že tohle není dobré řešení. Atmosféra je dána tím, že se běží jeden závod v jednom čase. Ti vodiči - to si myslím, že je tedy zbytečné. A v tom zmiňovaném prostoru Skalky by to mohlo ještě uškodit. Mě by se asi líbilo pořádání této akce v teplejším počasí - zatím jsme měli docela smůlu, dřívější termín by určitě pomohl, ale zase je mi jasné, že dříve bychom asi moc nepotěšili ostatní uživatele Brněnské přehrady, kterých je zde při teplém počasí více. Nicméně v teplejším počasí by se asi dalo více pracovat na doprovodném programu, takhle se člověk snaží po závodě hlavně neonemocnět. Jsem dříve slyšel nějaké úvahy o případném delším závodě v Brně. Možná tam by se mohli pořadatelé více "vyřádit", tady kolem té přehrady asi není prostor z toho dělat čím dál větší akci - takových tisíc, patnáctset lidí je na ten prostor asi akorát.

Alena Kouřilová> Alena Kouřilová 14. 10. 2011 21:39

Tento závod byl první, který jsem kdy běžela a přišlo mi to dobře zorganizované a na rozdíl od přispívající předemnou mi i jídlo chutnalo, jen dost dlouho trvalo, než jsem se prokousala tou dlouhou frontou. Kromě fronty na jídlo mi vadila jen ta chůze v úseku "Skalky". Můj celkový dojem byl ale i přes to výborný:-)

Jana Sýkorová> Jana Sýkorová 14. 10. 2011 18:02

Organizace byla perfektní o tom žádná! Tímto ještě jednou děkuji za příjemně strávený den :-) Ty startovní vlny se Mi líbí, je fakt, že na té "Skalce" to bylo špatné, ale vzhledem k tomu, že jste na toto předem upozornili, tak s tím každý myslím počítal. Ale uvítala bych to :-) Vodiči Mi přídjou nadstandartní, ale proč ne ;-) Zvětšení stanu možná není až tak třeba, spíš to jídlo nebylo moc dobré, ale chápu, že při tom počtu lidí se moc toho vymyslet nedá, co se dá udržet v teple a jakžtakž poživatelné. Takže toho asi moc nevymyslíte :-O Já bych brala sprchu po závodě...třeba placenou, ale aby byla ta možnost. Příští rok se těším, bylo zo supr, tak ať se vám daří i nadále :-) Jana S.

Martin Pospíšil> Martin Pospíšil 14. 10. 2011 15:51

Byl to můj první závod,takže nemohu nijak porovnávat.Každopádně jsem byl ze vším moc spokojený a pokud mě to běhání vydrží,příští rok se zase rád na Brněnskou přehradu vrátím!