20. 06. 2011 | J. Uhl | 8716x | 0

Recenze a poradenstvíBěžecké doplňky

Recenze Salomon Advanced Skin Slab Bag

Recenze Salomon Advanced Skin Slab Bag

text: Tonda Smolík- hobby běžec, 48 let, foto: Salomon,

Tento typ trailového batohu jsem objevil v katalogu minulý rok, nicméně do prodejní sítě se tento výrobek dostal až letos na jaře. Do oka mi padl zejména kvůli kompaktnímu vzhledu a praktickému umístnění prostorných kapes pro běžecké drobnosti vepředu na popruzích, což jsem postrádal u výrobců jiných značek určených spíše pro turistiku či cyklistiku. Skin bag jsem si zakoupil letos v dubnu v prodejně Triexpertu v Brně a chci se podělit o zkušenostech s jeho užíváním.

Kapsy

Skin Bag je vybaven čtyřmi menšími kapsami ve střední časti popruhů (s uzavíráním na tkanice či zip) a dole dvěma menšími kapsičkami se zipem běh v přírodě(např. na klíče). Další kapsy jsou na zádech batohu, jedna vnitřní u rezervoárů s vodou (je zde uložena velká hliníková folie proti chladu) a jedna vnější širší plochá kapsa se zipem. Dále například praktickými úchyty na hole a vodním vakem o obsahu 1,5 l.

První test jsem absolvoval na Slovensku na Velké Fatře, kde jsem trénoval s mým běžeckým kolegou na trailové horské závody (Beskydskou sedmičku). Celkově jsme zde absolvovali cca 42 km s převýšením 2 300 m, větší část během a menší svižnou chůzí s trekovými holemi do extrémních kopců. Mám za to, že batoh splnil mé očekávání.

Běh s holemi i bez nich, uchycení baťohu

Vyzkoušel jsem běh s holemi upnutými do dvou poutek s možností seřízení (nahoře a dole - viz. obrázek zde), hole dobře držely a nezavazely při pohybu. Rovněž oceňuji systém uchycení batohu, je rychlý, dá se seřídit, batoh dobře obepíná tělo a drží i při intenzivním silničním běhu. Co se týká předních kapes, tyto umožňují současné uložení lehké stravy (gelů, ovocných tyčinek), mobilu, GPS či případně malého bidonu (do 2 dcl) s pitím.

V případě vaku s vodou, uloženého v izolovaném pouzdře, je tento pohodlně přístupný a opatřený uzávěrem pomocí vodorovné lišty, dále má vak zesílenou hadicí na pití s ochrannou krytkou proti znečištění náustku. Pití je pohodlné, i když vzhledem k silnější hadici by možná byl praktičtější T-uzávěr (chce to zkusit). Rovněž v případě běhů nad cca 35-40 km, je vhodné rozšířit vodní zdroj o menší bidon umístněný ve přední kapse (jež by mohl být rovněž prodáván „na míru“ jako příslušenství).

Systém větrání

V případě vnější zádní části batohu jsou zde dvě kapsy (vnitřní a vnější), tyto však moc prostoru neposkytují vzhledem k charakteru batohu určeného pro výkonnostní běh. V případě plného vodního vaku, je do těchto kapes možno vložit pouze menší tenké předměty, obal s doklady (klasická mapa se zde s ohledem na šíři kapsy již vleze obtížně).

Skin Bag má rovněž dobrý systém větrání a volby skladby materiálů, přičemž ani přes intenzivní mnohahodinovou zátěž jsem neměl pocit nadměrného běh v příroděpocení v místech dotyku batohu na těle. V případě turistiky či delším běhu, kdy je potřeba si vzít s sebou další vrstvu oblečení (např. tenké běžecké bundy) jsem bundu uchytil do úhlopříčných ok na hole, tj. z vnějšku šikmo přes batoh. Dále pro drobné potraviny užívám i vnější otvor ve spodní části batohu, kde je vývod vody.

Nicméně v případě účasti na horských bězích, kde je předepsána povinná výbava (např. pláštěnka), bych navrhoval dodávat batoh s vnější oddělitelnou lehkou kapsou (např. o rozměrech cca 15x15x5 cm) s možným uchycením za čtyři vnější látková oka batohu (viz. obrázek zde). Na druhé straně Salomon tento rok uvedl na trh další typy o něco levnějších běžeckých batohů s větším úložným prostorem. Jinak mám s tímto batohem ty nejlepší zkušenosti (běhá to s ním samo) a i přes vyšší cenu je pro dlouhé intenzivní běhy či výkonnostní pochody v přírodě výborně využitelný a mohu ho všem, kdo váhají doporučit.

Foto níže : XT Advanced Skin 5 Slab Set

XT Advanced Skin 5 Slab Set<br />
<br />
XT Advanced Skin 5 Slab Set<br />
<br />
XT Advanced Skin 5 Slab Set<br />
<br />
XT Advanced Skin 5 Slab Set<br />
<br />
XT Advanced Skin 5 Slab Set<br />
<br />
XT Advanced Skin 5 Slab Set<br />
<br />
XT Advanced Skin 5 Slab Set<br />
<br />
XT Advanced Skin 5 Slab Set<br />
<br />

Přidat komentářKomentáře (0)


Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.